Oglasi

SP 2018: Srbija savladala Kostariku golom Kolarova

Meksiko u Moskvi savladao Njemačku sa 1:0; Brazil i Švicarska podijelili bodove (1:1).
AP

Nogometaši Srbije pobjedom su otvorili Svjetsko nogometno prvenstvo u Rusiji, savladavši u nedjeljzu selekciju Kostarike sa 1:0 u Samari.

Jedini gol meča, vrijedan tri boda, postigao je kapiten "Orlova" Aleksandar Kolarov vrhunski izvedenim slobodnim udarcem u 56. minuti sa 25 metara.[embed:render:node:262946:left]

Obje selekcije su imale prilike, ali su golmani Vladimir Stojković i Keylor Navas bili raspoloženi.

Srbija drugi meč u Rusiji igra 22. juna u Kalinjingradu protiv Švicarske

Poraz branitelja naslova

Nešto kasnije je reprezentacija Meksika, u meču grupe F odigranom u Moskvi, savladala aktuelnog prvaka svijeta Njemačku sa 1:0.

Pobjednički gol za Meksiko pao je u 35. minuti iz kontranapada, kojeg je poveo Javier Hernandez Chicharito, a u pogodak ga je pretvorio napadač PSV-a Hirving Lozano.

Meč na stadionu Lužnjiki je bio ispunjeni uzbuđenjima, no samo je jedan gol zabilježen.

Njemačka u subotu, u drugom kolu, igra protiv Švedske, a Meksiko protiv Južne Koreje može izboriti plasman u osminu finala.

Brazil - Švicarska 1:1

U drugom meču grupe E, ujedno i posljednjem danas, Brazil i Švicarska u Rostovu na Donu podijelili su plijen odigravši 1:1.

"Karioke" su povele u 20. minuti, kada je lopta došla do Philippea Coutinha na ivici šesnaesterca sa lijeve strane; Brazilac ju je umirio, a potom žestoko šutirao.

Lopta je zaobišla sve igrače, pogodila desnu stativu o odsjela u mreži.

Tačno pola sata kasnije na semaforu rezultat je glasio - 1:1.

Korner je izveo Xherdan Shaqiri, a najviši u skoku bio je Steven Zuber, koji je glavom loptu proslijedio iza leđa brazilskog čuvara mreže Alissona Beckera.

Izvor: Al Jazeera i agencije

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.