SP: Englezi rekordnom pobjedom u osminu finala

Od tri gola na utakmici protiv Paname, Harry Kane je dva postigao iz jedanaesterca (EPA)

Engleski nogometaši slavili su u drugom kolu G skupine Svjetskog prvenstva protiv Paname rezultatom 6:1 (5-0), čime su se priključili Belgijancima u osmini finala.

Na utakmici, odigranoj u Nižnjem Novgorodu, trostruki strijelac bio je Harry Kane, pri čemu je dva pogotka postigao s bijele točke, stoper John Stones dao je dva gola, dok se u strijelce upisao i Jeese Lindgard. Počasni gol za Panamce dao je Felipe Baloy.

Ovo je bila rekordna pobjeda Engleza na svjetskim prvenstvima jer do danas nikome nisu dali više od tri gola.

Engleska je i prva momčad koja je na ovom prvenstvu u jednoj utakmici postigla šest golova.

U posljednjem kolu 28. lipnja Englezi i Belgijanci međusobno će odlučivati o prvom mjestu skupine, dok su Tunis i Panama ispali.

Visoka pobjeda Belgije

Prethodno su, dan ranije, Belgijanci pobijedili Tunis rezultatom 5:2.

Dvostruki strijelci za Belgiju bili su Eden Hazard i Romelu Lukaku, gol je dao i Mitchy Batshuayi, a strijelci za Tunis bili Dylan Bronn i Wahby Khazry.

Engleska22008:26
Belgija22008:26
Tunis20023:70
Panama20021:90

U prvoj utakmici drugog kola u H skupini nogometaši Japana i Senegala odigrali su u Jekaterinburgu 2:2.

U uzbudljivoj utakmici Senegal je dva puta vodio, ali igrači Japana pokazali su karakter i na kraju izvukli remi. S obzirom na prilike u drugom poluvremenu, mogli su i slaviti.

Senegal je poveo u 11. minuti i to zahvaljujući greškama japanskih nogometaša, a strijelac je bio Sadio Mane. Japanci su zasluženo izjednačili u 34. minuti, kada je Takashi Inui sa 13 metara iskosa dobro plasiranim udarcem pogodio za 1:1.

Dvije neiskorištene prilike u nastavku, Japancima su se brzo osvetile. U 71. minuti Sabaly je ubacio po zemlji na drugu stativu, a Moussa Wague zabija za vodstvo Senegala 2:1. No, Japance to nije pokolebalo, i sedam minuta kasnije, nakon greške vratara Senegala, Keisuke Honda pogađa za konačnih 2:2.

Kolumbija slavila, Poljska ide kući

U posljednjoj utakmici današnjeg programa, Kolumbija je u okviru skupine H pobijedila Poljsku rezultatom 3:0.

Kolumbija je time ostala u igri za osminu finala, dok su Poljaci sada bez šanse za plasman među 16 najboljih.

Kolumbiji su pobjedu donijeli Yerry Mina (40), Radamel Falcao (70) i Juan Cuardado (75).

Japan21104:34
Senegal21104:34
Kolumbija21014:23
Poljska20021:50

Japan i Senegal vode s po četiri osvojena boda, Kolumbija ima tri, a Poljska je bez bodova.

U posljednjem kolu, koje je u ovoj skupini na programu 28. lipnja, igraju Japan – Poljska i Kolumbija – Senegal.