SP: Hoefl-Riesch najbolja u superkombinaciji

Hoefl-Riesch je nakon spusta bila na četvrtom mjestu, no sjajnim nastupom u slalomu stigla je do pobjede (Getty Images)

Olimpijska pobjednica u kombinaciji, Njemica Maria Hoefl-Riesch (28) osvojila je prvo mjesto u superkombinaciji na Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju u austrijskom Schladmingu.

Priznanja za Maze i Hirchera

Slovenska skijašica Tina Maze i Austrijanac Marcel Hircher izabrani su za sportske ličnosti sezone 2012/13. alpskog skijanja u izboru novinara članova Međunarodnog udruženja sportskih novinara.

U izboru 110 novinara iz 36 država, Slovenka je slavila sa 64 boda, druga je Amerikanka Lindsey Vonn sa 20 glasova, dok su treće mjesto podijelile Austrijanka Anna Fenninger i Amerikanka Julia Mancuso.

U muškoj konkurenciji slavio je Hirscher sa 43 glasa, drugi je Norvežanin Aksel Lund Svindal (21), a treći Italijan Christof Innerhofer (16).

Ovo je njena druga zlatna medalja na svjetskim prvenstvima nakon trijumfa u slalomu 2009. u Val d'Isereu.

Hoefl-Riesch je nakon spusta bila na četvrtom mjestu, no sjajnim nastupom u slalomu stigla je do pobjede u petak, sa ukupnim vremenom od dvije minute i 39.92 sekunde.

Vodeće nakon spusta bile su Slovenka Tina Maze i Austrijanka Anna Fenninger. Maze se na koncu morala zadovoljiti drugim mjestom sa 46 stotinki zaostatka, dok je Fenninger, braniteljica zlata u ovoj disciplini iz 2011. odustala u slalomskoj vožnji. Treća je bila Austrijanka Nicole Hosp, deveta nakon spusta, sa sekundom zaostatka.

Za Maze je ovo druga medalja u Schladmingu nakon zlata u superveleslalomu.