SP: Hrvatska i Argentina u osmini finala

Hrvatska nogometna reprezentacija u posljednjoj je utakmici grupe D Svjetskog prvenstva u Rusiji savladala Island sa 2:1 u Rostovu na Donu, pa će kao pobjednik grupe u osmini finala igrati 1. jula protiv Danske.

U drugoj utakmici grupe u Sankt Peterburgu Argentina je pobijedila Nigeriju s 2-1 i prošla u osminu finala gdje će joj protivnik biti Francuska.

Golove su za Hrvatsku dali Milan Badelj (53) i Ivan Perišić (90), dok je za Islanđane strijelac bio Gylfi Sigurdsson iz penala u 76. minuti.

Argentina je slavila protiv Nigerije također sa 2:1, a gol vrijedan osmine finala postigli su četiri minute prije kraja utakmice. „Gaučosi“ su poveli golom Lionela Messija u 14. minuti, a za Nigerijce je izjednačio Victor Moses (51, penal). U 86. minuti Marcos Rojo nakon dodavanja Otamendia postiže gol za pobjedu Argentine.

Uspavanka u grupi C

U grupi C se nakon drugog kola znalo kako dalje ide Francuska, koja je slavila u obje pobjede. Drugu kartu iz ove grupe osigurala je Danska, nakon utakmice sa Francuzima koja je protekla bez većih uzbuđenja.

Meč na moskovskom stadionu Lužnjiki je završen kako je počeo – 0:0, a navijači su obje selekcije ispratili zvižducima.

Vjerovatno se Danci nisu previše angažirali jer su čuli rezultat drugog meča grupe C – u Sočiju je Peru sa 2:0 pobijedio Australiju koja je priželjkivala poraz Danske i pobjedom bi prošla dalje.

No, Peruanci se nisu željeli sa SP-om u Rusiji oprostiti bez pobjede, pa su slavili golovima Carilla u 18. i Guerrera u 50. minuti.