SP u rukometu: U finalu Danska i Španija

Susret Španije i Slovenije je bio neizvjestan do 40. minute (Reuters)

Hrvatska muška rukometna reprezentacija nije se uspjela plasirati u finale Svjetskog prvenstva u Španiji. Danci su nadjačali Hrvate 30-24, te će se u nedjelju u finalu sastati sa Španijom, koja je bila bolja od Slovenije 26-22.

Damir Bičanić postigao je sedam golova, a Domagoj Duvnjak četiri za Hrvatsku, dok su Dansku predvodili Anders Eggert s devet i Jesper Noeddesbo s pet pogodaka.

Rukometna reprezentacija Slovenije u petak nije uspjela iznenaditi domaćina Španiju i ući u finale Svjetskog prvenstva.

Ali, Slovenci su Špancima pružili pravi otpor u dvorani Palau Sant Jordi. Domaćini su na kraju slavili s 26-22 i otišli u finale. Slovenija i Hrvatska u subotu će igrati za bronzanu medalju.

Susret je bio neizvjestan do  40. minute, kada je rezultat bio 15-14 za Španiju, ali u sljedećih 13 minuta domaćini su se serijom 8-1 odvojili na nedostižnih 23-15.

Pet golova za Španiju postigao je Canellas, a po tri su dodali Julen Aguinagalde i Viran Moros, dok su najefikasniji u slovenskim redovima bili Gašper Marguč sa sedam i Jure Dolenec sa šest pogodaka.

Izvori: Al Jazeera i agencije