Srbija i Španija u finalu Hopman kupa

Teniska reprezentacija Srbije plasirala se u finale Hopman kupa, nakon što je u petak povela sa nedostižnih 2:0 protiv Njemačke u trećem meču grupe A u australskom Perthu.

Pobjedu Srbiji osigurala je Ana Ivanović koja je ekspresno savladala Tatjanu Malek sa 6:0, 6:1, poslije 37 minuta igre.

Njemica nije imala nikakve šanse protiv raspoložene teniserke iz Srbije, koja je servisima i reternima vladala terenom.

Poslije neumoljive serije Ivanović od 6:0 i 1:0 u drugom setu, Malek je uspjela na svome servisu da upiše počasni gem (1:1), ali joj Srbijanka nakon toga nije dala ni najmanju šansu.

Prethodno je prvi poen za Srbiju osvojio Novak Ðoković, trijumfom nad Tommyjem Haasom od 6:2, 6:0.

Meč miks dublova također je na programu u petak, ali on neće imati rezultatski značaj.

Srbija će u borbi za trofej na Hopman kupu igrati protiv Španije u subotu.