Trijumf rukometaša Srbije u Sarajevu

Bh. tim uspješan u prvom poluvremenu, ali ne i u drugom (Anadolija)

Muška rukometna reprezentacija Srbije savladala je u večernjim satima u nedjelju u Sarajevu domaću selekciju Bosne i Hercegovine sa 24:21 (8:12), u utakmici drugog kola sedme grupe kvalifikacija za prvenstvo Evrope 2014.

Rukometaši Srbije, aktuelni viceprvaci Evrope, ostvarili su drugu pobjedu zaredom, nakon što su 31. oktobra u Nišu slavili protiv Rusije (30:29), pa su se učvrstili na čelu grupe.

Najefikasniji u timu selektora Veselina Vukovića bili su Marko Vujin sa osam i Petar Nenadić sa šest pogodaka.

Bh. tim neujednačen

BiH je pretrpjela drugi poraz u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Kako je izvijestio reporter Al Jazeere Mustafa Radončić, bh. reprezentativci igrali su u stilu “Jekyll i Hyde”.

U prvoj polovini meča, bh. rukometaši igrali su odlično, te na poluvrijeme otišli sa četiri gola razlike

“Na drugo poluvrijeme kao da su došle potpuno različite reprezentacije”, kazao je Radončić.

Bh. reprezentacija igrala je bez ideja. U nekoliko navrata, bila je bez golova po nekoliko minuta, dok su rukometaši Srbije igrali mirno i staloženo.

“BiH će očigledno morati raditi ili remont ove reprezentacije, ili tražiti novog selektora, jer ono što smo vidjeli je daleko od onoga što bi ljubitelji rukometa željeli”, rekao je Radončić.

Ranije u nedjelju, u prvom meču drugog kola Rusija je kod kuće pobijedila Austriju sa 38:31 (19:12).

Izvori: Al Jazeera i agencije