U-17: Nigerijci prvaci svijeta do 17 godina

Nigerija je golovima Osimhena i Bamgboye odbranila naslov prvaka svijeta (EPA)

Nogometna reprezentacija Nigerije osvojila je naslov prvaka svijeta u konkurenciji igrača do 17 godina.

Mladi nigerijski nogometaši su u finalu Svjetskog prvenstva u Čileu pobijedili selekciju Malija s 2:0 (0:0).

Nigerija je golovima Osimhena (56) i Bamgboye (59) tako odbranila naslov prvaka svijeta, koji je osvojila oprije dvije godine u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

U posljednjih 14 utakmica na svjetskim prvenstvima (od 2009. godine) Nigerijci su izgubili samo jednu utakmicu, i to od Hrvatske u grupnom dijelu takmičenja.

Belgija bolja od Meksika

Treće mjesto osvojila je Belgija, koja je s 3:2 (0:0) bila bolja od Meksika.

Belgijanci su poveli u 54. minuti golom Van Vaerenbergha, a onda je tri minute kasnije izjednačio Marin golom iz penala.

Belgija dolazi opet u vodstvo u 73. minuti pogotkom Vanzeira, a u 88. minuti Venegas izjednačuje za Meksiko.

Pobjedu Belgiji donosi u 93. minuti Vanzeir.

Najbolji strijelac turnira je Nigerijac Victor Osimhen s deset golova, a najbolji igrač je njegov sunarodnjak Kelechi Nwakali, član omladinske selekcije Manchester Cityja.