U sarajevskom derbiju golovi na obje strane

Devedesetdeveti prvenstveni derbi između Željezničara i Sarajeva, odigran u subotu na Koševu u okviru 28. kola Premijer lige, završen je rezultatom 2:2.

Nakon četiri derbija na Koševu koja su završena bez golova, duel vječitih rivala napokon je gledaocima ponudio nogomet vrijedan pažnje.

Igrači obje ekipe prikazali su veliku borbenost, a izuzev po dva gola imali su i po nekoliko povoljnih prilika.

Sarajevo je mnogo bolje započelo meč, a već nakon 30 minuta igre stiglo je do sigurne prednosti. Belošević je u 9. minuti snažnim udarcem sa dvadesetak metara savladao golmana Gušu, dok je Husejinović u 30. minuti nakon solo prodora postigao pogodak za vodstvo Sarajeva od 2:0.

Željezničar, koji je u prošlom kolu osigurao naslov prvaka BiH, u posljednjim trenucima prvog poluvremena uspio je postići pogodak. Bekrić, koji je u igru ušao u 35. minuti umjesto Čolića, prevario je dvojicu igrača Sarajeva i ubacio prema golu, a Selimoviću nije bilo teško da loptu sa gol-linije proslijedi u praznu mrežu.

Selimović je u 55. minuti postigao svoj drugi gol, a i ovoga puta asistent je bio Bekrić.