Vardar, Partizan i Zvezda u grupnoj fazi Lige Evrope

Vardar je u oba meča protiv Fenerbahcea zabilježio pobjede (EPA)

Nogometaši skopskog Vardara plasirali su se u grupnu fazu Lige Evrope, nakon što su u četvrtak navečer u Istanbulu, u revanš-susreti kvalifikacija, pobijedili sa 2:1 domaći Fenerbahce.

U prvom susretu, odigranom u prošli četvrtak u Skoplju, Vardar je pobijedio sa 2:0.

Strijelci za skopski tim u Istanbulu bili su Jaba Jigauri u 68. i Nikola Gligorov u 90. minuti, dok je pogodak za Fenerbahce postigao Roman Neustaedter u 61. minuti.

U grupnu fazu se plasirao i beogradski Partizan, koji je u revanšu u Mađarskoj ubjedljivo pobijedio Videoton sa 4:0.

U prvom susretu u Beogradu, odigranom bez prisustva publike, jer je Partizan kažnjen, rezultat je bio 0:0.

Strijelci za “Crno-bele” bili su Leandre Tawamba Kana u 6, Seydouba Soumah i 24. i 35. i Uroš Đorđević u 87. minuti.

Crvena zvezda je na svom terenu pobijedila Krasnodar sa 2:1 i tako anulirala poraz od 2:3 iz prvog meča i plasirala se u grupnu fgazu Lige Evrope, zahvaljući više postignutih gola u gostima.

Strijelci za Zvezdu bili su Nemanja Radonjić u 7. i Guelor Kanga u 46. minuti, a gol za ruski tim postigao je Andreas Granqvist (penal) u 82. minuti.

Kraj za Hajduk, Dinamo, Osijek, Domžale i Shkendiju

Splitski Hajduk je s Evertonom na Poljudu odigrao 1:1, što mu nije bilo doboljno za prolaz, jer je u Liverpoolu prošle sedmice poražen sa 0:2.

Hajduk je poveo golom Josipa Radoševića u 43, a izjednačio je Gylfi Sigurdsson u 46. minuti.

Osijek je pobijedio u uzvratu u Beču Austriu sa 1:0, ali dalje ide austrijski tim, koji je prošle sedmice u Osijeku pobijedio sa 2:1, zbog više golova postignutih u gostima.

Strijelac gola za Osijek bio je Gabrijel Boban u 62. minuti.

Zagrebački Dinamo se nije uspio plasirati u grupnu fazu, jer je u uzvratnom susretu u Albaniji protiv Skenderbeua odigrao 0:0.

U prvom meču u Zagrebu bilo je 1:1, pa u grupnu fazu ide albanski predstavnik, zbog gola postignutog u gostima.

Dalje ne ide ni slovenski tim Domžale, koji je, nakon remija (1:1) u prvom susretu na domaćem terenu, ubjedljivo poražen u gostima kod Marseillea sa 0:3.

Shkendija je šanse za prolaz izgubila u prvom meču u Milanu (0:5), a uzvrat u Skoplju bio je samo formalnost, u kojem je Milan slavio novu pobjedu, ovaj put sa 1:0.

Četvrtak:

AEK Larnaca (Kipar) – Viktoria Plzen (Češka) 0:0 (prvi meč 1:3)

Dinamo Kijev (Ukrajina) – Maritimo (Portugal) 3:1 (0:0)

Olexandria (Ukrajina) – BATE Borisov (Bjelorusija) 1:2 (1:1)

Sheriff (Moldavija) – Legia Warszawa 0:0 (Poljska) (1:1)

Maccabi Tel Aviv (Izrael) – Altach (Austrija) 2:2 (0:1)

Oestersunds (Švedska) – PAOK Solun 2:0 (Grčka) (1:3)

Salzburg (Austrija) – Viitorul Constanta (Rumunija) 4:0 (3:1)

Zenit St. Petersburg (Rusija) – Utrecht (Holandija) 2:0 (1:0 – produžetak; 0:1)

Fenerbahce Istanbul (Turska) – Vardar Skoplje (Makedonija) 1:2 (0:2)

Suduva (Litvanija) – Ludogorec Razgrad (Bugarska) (0:2)

AEK Atina (Grčka) – Club Brugge 3:0 (Belgija) (0:0)

Midtjylland (Danska) – Apollon Limasol (Kipar) 1:1 (2:3)

Skenderbeu Korce (Albanija) – Dinamo Zagreb (Hrvatska) 0:0 (1:1)

Videoton Sekešfehervar (Mađarska) – Partizan Beograd (Srbija) 0:4 (0:0)

Athletic Bilbao (Španija) – Panathinaikos Atina 1:0 (Grčka) (3:2)

Braga (Portugal) – Hafnarfjordur (Island) 3:2 (2:1)

Shkendija Skoplje (Makedonija) – Milan (Italija) 0:1 (0:6)

Marseille (Francuska) – Domžale (Slovenija) 3:0 (1:1)

Rosenborg (Norveška) – Ajax Amsterdam (Holandija) 3:2 (1:0)

Crvena zvezda Beograd (Srbija) – Krasnodar (Rusija) 2:1 (2:3)

Hajduk Split (Hrvatska) – Everton Liverpool (Engleska) 1:1 (0:2)

Austria Beč (Austrija) – Osijek (Hrvatska) 0:1 (2:1).

Uz ova 22 tima, Copenhagen (Danska), Hoffenheim (Njemačka), Slavia Prag (Češka), FCSB (Rumunija), Young Boys (Švicarska), Astana (Kazahstan), Basaksehir Istanbul (Turska), Hapoel Beer Sheva (Izrael), Nice (Francuska) i Rijeka (Hrvatska) su se također plasirali u grupnu fazu, nakon što se nisu plasirali u završnicu Lige prvaka.

Žrijeb za grupnu fazu Lige Evrope bit će održan u petak u 13:00 sati.