Veleslalom: Zlato za Worley, srebro za Maze

Za Maze je ovo srebro treća medalja u Schladmingu, nakon zlata u superveleslalomu i srebra u kombinaciji (Getty Images)

Francuskinja Tessa Worley osvojila je naslov svjetske prvakinje u veleslalomu na Svjetskom prvenstvu (SP) u alpskom skijanju u Schladmingu, srebrnu je medalju osvojila Slovenka Tina Maze sa 1.12 sekundi zaostatkam, a bronzanu Austrijanka Anna Fenninger sa 1.18 sekundi iza Worley.

Worley je do najvećeg uspjeha u karijeri (prije dvije godine u Garmisch-Partenkirchenu je u ovoj disciplini bila bronzana) stigla odvezavši najbrže vrijeme u obje vožnje te je zasluženo slavila ispred Maze, koja je pobijedila u četiri veleslaloma za Svjetski kup ove sezone te je branila naslov osvojen prije dvije godine.

Za Maze je ovo srebro treća medalja u Schladmingu, nakon zlata u superveleslalomu i srebra u kombinaciji.

Rezultati veleslaloma u Schladmingu: 1. Tessa Worley (Fra) 2:08.06; 2. Tina Maze (Slo) +1.12; 3. Anna Fenninger (Aut) +1.18; 4. Kathrin Zettel (Aut) +1.54; 5. Frida Hansdotter (Šve) +2.28; 6. Mikaela Shiffrin (SAD) +2.30; 7. Lara Gut (Švi) +2.38; 8. Marie-Michele Gagnon (Kan) +2.63; 9. Maria Hoefl-Riesch (Njem) +3.02; 10. Ana Drev (Slo) +3.15…