Villareal pobijedio Liverpool, Shakhtar i Sevilla neriješeno

I Villareal, i Liverpool uputili su do 90. minuta po dva udarca u okvir gola, no treći šut domaćih bio je dovoljan za slavlje (AP)

Liga Europe došla je do polufinala. U prvim utakmicama, Shakhtar i Sevilla odigrali su 2:2, dok je Villareal pobijedio Liverpool golom postignutim u sudačkoj nadoknadi.

Shakhtar je i u ovoj utakmici, zbog nemogućnosti da igra na svom stadionu u Donjecku, bio domaćin u Lavovu.

Poveli su gosti već u šestoj minuti golom Vitola, ali je do odlaska na odmor ukrajinska ekipa preokrenula rezultat.

Prvo je, u 23. minuti, izjednačio Marlos, a 13 minuta kasnije Stepanenko je doveo u vodstvo domaćina.

Branitelji naslova do kraja su uspjeli izjednačiti, a gol je, u 82. minuti, nakon izvođenja najstrožije kazne postigao Gameiro.

Liverpool izgubio u nadoknadi vremena

Sve do posljednjih nekoliko minuta Villareal i Liverpool igrali su vrlo slabu utakmicu, s tek nekoliko udaraca u gol.

Pri kraju je zaiskrilo pred oba gola, a konačnih 1:0 postavio je Adrian golom u 92. minuti.

I jedna, i druga ekipa uputile su do tada po dva udarca u okvir gola, no treći šut Villareala bio je dovoljan za slavlje domaćih.

Posljednje dvije sezone titulu u ovom natjecanju osvajala je Sevilla.

Uzvratni susreti su na programu idućeg četvrtka.

Izvor: Al Jazeera