Željezničar savladao Sarajevo u ‘vječitom derbiju’

Strijelac jedinog gola bio je Zajko Zeba u petoj minuti (Anadolija)

Nogometaši Željezničara su pobijedili gradske rivale Sarajevo rezultatom 0:1 u susretu petog kola Premijer lige BiH na stadionu Asim Ferhatović Hase.

Strijelac jedinog gola bio je Zajko Zeba u petoj minuti iz jedanaesterca, prenosi Fena.

Prethodno je u svom šesnaestercu Perica Ivetić oborio Gorana Zakarića, sudija je pokazao na bijelu tačku, a defanzivcu Sarajeva put u svlačionicu.

Igrači Sarajeva su imali priliku da izjednače rezultat nakon što sudija svirao penal za bordo tim jer golman “plavih” Vedran Kjosevski srušio Nedima Hadžića, ali se krivac za penal iskupio i odbranio šut Amara Rahmanovića.

Inicijativa domaćih

Nakon postignutog gola, uprkos igraču više, Željezničar je prepustio inicijativu domaćim nogometašima koji su napravili nekoliko dobrih prilika, ali bez realizacije.

Gosti sa Grbavice također su jednom zaprijetili preko Zakarića, ali je gol Sarajeva spasio golman Bojan Pavlović.

U 37. minuti i Željezničar je ostao bez jednog igrača nakon što je Ramović dobio drugi žuti karton, te su u nastavku meča obje ekipe bile sa desetoricom na terenu.

Ova dva kluba su se na stadionu Asim Ferhatović Hase sastala 112. put.