ZOI: Zlato u veleslalomu za Teda Ligetyja

Ligetyju je ovo drugo olimpijsko zlato u karijeri (EPA)

Američki skijaš Ted Ligety (29) opravdao je ulogu favorita i osvojio je u srijedu zlatnu medalju veleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju, dok je hrvatski predstavnik Ivica  Kostelić završio na 27. poziciji, a Sebastian Brigović na 34. mjestu.

Ligetyju, koji je bio vodeći i nakon prve vožnje, ovo je drugo olimpijsko zlato u karijeri, jer je bio olimpijski prvak u kombinaciji 2006. godine u Torinu, kada je slavio upravo ispred Kostelića.

Srebro je pripalo Francuzu Steveu Missillieru, a bronca njegovu sunarodnjaku Alexisu Pinturaultu.

Austrijanac Marcel Hirscher, jedan od favorita za medalju, završio je na četvrtom mjestu.

Razočarani Kostelić

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić izjavio je nakon utrke kako ne zna u čemu griješi ove sezone.

“Imao sam samo jednu grešku prije prvog međuvremena. Kad bih znao što je problem bilo bi mi lakše”, izjavio je nezadovoljni Ivica Kostelić za HRT.

Na pitanje ima li dojam da je spor, Kostelić je odgovorio: “Nemam nikakav dojam, ali kada dođem na cilj vidim da imam sporo vrijeme i to je tako cijele sezone. Ne znam što mi se događa.”

Kostelić je prethodno u Sočiju osvojio srebrnu medalju u superkombinaciji i to je bila njegova četvrta srebrna medalja na ZOI-ju.